Sposoby na oszczędzanie pieniędzy

Posted by

Jest wiele sposobów i możliwości na oszczędzanie pieniędzy. Ja tutaj wymieniłem ich zaledwie kilka, moim zdaniem dość oryginalnych, których nie spotyka się często w internecie, a zarazem bardzo pomocnych 🙂 Mam nadzieje, że posłużą jeszcze komuś, gdyż mi przydały się bezmiernie, pozwoliły oszczędzić dość szybko na samochód, wcale nie rezygnując z rozrywek i przyjemności!

Unikać Fast Food`ów

Jeść coraz mniej w knajpach, fastfood’ach i ogólnie mniej posiłków kupować na mieście. Zacząć robić zakupy w większych marketach gdzie ceny są znacznie mniejsze. Posiłki przygotowywać sobie w domu, najlepiej na cały dzień z góry.

Osobne konto w banku

Założyć drugie konto, na które będziemy przelewać określoną sumę raz na miesiąc, tak aby starczyło na utrzymanie i jedzenie. Dla przykładu: zarabiamy 3000 zł, jedzenie kosztuje nas miesięcznie ok. 400 zł, opłaty za mieszkanie 600 zł, paliwo 300 zł. Dodatkowo czasem chadzamy do kina albo na inne atrakcje, więc doliczamy gratisowe 200 zł. Wyniosło nas to 1500 zł, więc taką właśnie kwotę przelewamy sobie na założone konto. Teraz trzymamy się środków tylko na nowym koncie. Na większe atrakcje typu wakacje albo jakaś droga rzecz, służyć nam będą właśnie odkładane 1500zł miesięcznie, które pozostają na naszym koncie, z którego nie dokonujemy opłat, najlepiej jakby nie miało karty. Po roku możemy mieć odłożone już 15 tys., co jest dość pokaźną sumką.

Promocje

Praktycznie wszystkie sklepy, w których kupujemy mają swoje strony www albo drukują gazetki. Znacznie mniej roboty jest usiąść w domu, pobrać apke, w której są wszystkie gazetki i na spokojnie przejrzeć co jest taniej i porównać z listą tego, co potrzebujemy. Jeśli są to sklepy AGD lub odzieżowe to często co roku są organizowane wyprzedaże, gdzie przeceny sięgają nawet 50%. Wystarczy wejść na stronę producenta i zobaczyć na, kiedy jest zaplanowana i pójść w tym terminie do sklepu.

Zakupy na czas

Kiedy idziemy do super marketu (nie mowie tu o sprzęcie albo ubraniach, gdzie na spokojnie chcemy się zastanowić nad wyborem) i kupujemy to, co mamy na liście, to uruchamiamy stoper i zatrzymujemy go dopiero przy kasie. Jest to ciekawy sposób oszczędzania, bo nie dojść, że będziemy pod presja czasu i chęci uzyskania jak najlepszego wyniku, to od razu automatycznie nie będziemy spoglądać na inne rzeczy spoza listy i skupimy się tylko na tym, co potrzebne. Na dodatek zaoszczędzimy trochę cennego czasu, gdyż nasze zakupy będą ekspresowe.

Naprawianie

Bardzo często się coś psuje, czy to jakaś część w domu, czy sprzęt, albo auto. Najczęściej w takich przypadkach albo oddajemy do serwisu, albo kupujemy nowe. Warto się zastanowić czy nie spróbować swoich sił w próbie przywrócenia danej rzeczy do stanu używalności. Wiadomo, że możemy się na tym nie znać i nie wiedzieć jak to naprawić, no trudno wtedy jesteśmy w plecy, ale zawsze można znaleźć rozwiązania w internecie (duże ryzyko), albo w książkach.

print

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *